Bloobik

Zacięty/martwy piksel ??

Witam

Mam taki problem, zakupiłem tablet HI12 z polskiego sklepu i mam chyba zacięty albo martwy piksel. Dlaczego chyba ? bo piksel świeci na biało (prawdopodobnie, bo jest taki drobny, że trudno stwierdzić) ale dopiero jak np. włączę białą stronę przeglądarki i wyświetli mi się klawiatura na ciemnoszarym tle. Dopiero wtedy widać mała jasną kropkę na klawiaturze przy jednej z liter. Dopiero wówczas widać ten piksel np. na tapecie. Przy testach ekranu na różnych kolorach w tym nawet na czarnym nie widać go, dopiero właśnie po takiej kombinacji. O co chodzi, czy on zacina się przy jakiejś kombinacji kolorów ? Złożyłem reklamację do sklepu, chcą go wysłać na serwis. Czy da się go jakoś odblokować ? Czy w ogóle takie przypadki są do reklamowania ? Do tego, czy przy przechylaniu tabletu na boki powinien wydawać on jakieś dźwięki, jakby coś się delikatnie przesuwało pod pokrywą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest to stwierdzić bez wcześniejszej, fachowej diagnozy. Może być to pojedynczy bad piksel, a może być to ogólny problem z matrycą. Jeżeli usterka wynikła samoistnie to jak najbardziej możesz ubiegać się o reklamację, bądź oddanie sprzętu do serwisu na gwarancję - o ile sklep, w którym dokonałeś zakupu podchodzi fachowo do tego typu spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, to chyba problem z matrycą, bo "piksel" zachowuje się dziwnie, na niektórych kolorach nawet go nie widać, a przy jakiejś kombinacji jest białym, a przy zbliżaniu w jego okolice (kilka cm od niego) np otwarte okienko Windowsa zaczyna świecić bardzo jasnym światłem. Sklep w którym niestety zakupiłem tablet tak podchodzi do sytuacji, że za 2 dni upłyną 2 tygodnie od kiedy go im przekazałem, a oni dzisiaj mają go wysłać do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się

O nas

Serwis e-CDD.pl to forum wsparcia technicznego, którego celem jest rozwój popularnych chińskich marek na polskim rynku. Szczególny nacisk kładziemy na zadowolenie klienta. Staramy się rozwijać oprogramowania, rozmawiać ze społecznością jak i producentem, aby stworzyć coś własnego, unikalnego na polski rynek. Jesteśmy dla Ciebie!

Serwis

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów dot. obsługi gwarancyjnej oraz serwisu pogwarancyjnego informujemy, że uruchomiliśmy serwis specjalizujący się w naprawach naszych urządzeń. Wszystkie naprawy realizowane są zatem w Polsce, na oryginalnych częściach importowanych bezpośrednio od producenta oraz w przypadku napraw pogwarancyjnych, z gwarancją jakości usługi serwisowej.

Kontakt

Dane firmy